NASZA WIGILIA I GOŚCIE ZAPROSZENI

Duchowieństwo, samorządowcy oraz zaproszeni goście dzielili przedświąteczną radość z członkami i sympatykami Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – oddział Świdnica.

Świdnicki Związek zrzesza ponad 860 osób, nie tylko z terenu  miasta Świdnica, ale i okolicznych gmin tj. Żarów, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, gmina Świdnica, Wałbrzych, Świebodzice. Jego celem jest szeroko rozumiana organizacja czasu wolnego dla seniorów.

Jest to miejsce spotkań w którym możemy podzielić się wspólnymi refleksjami i przeżyciami. Często są to ludzie samotni dla których jedyną okazją do rozmowy z drugim człowiekiem jest właśnie to miejsce – mówią członkowie PZEiR.

Patrząc jak aktywnie spędzacie jesień życia, życzę Państwu przede wszystkim zdrowia, bo ono jest najważniejsze – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Podczas tradycyjnego łamania się opłatkiem w serdecznej, świątecznej atmosferze rozmawiali ze sobą ludzie, którzy bez względu na to, czy swoją działalność zawodową zakończyli kilkanaście lat czy kilka miesięcy temu, nadal czują się członkami jednej wielkiej rodziny.

/Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica/